تفاوت دستگاه های ضبط مکالمات با شنود مکالمات

دستگاه های ضبط مکالمات تلفنی شامل تجهیزاتی است کاملا تجاری که به خاطر اهداف تجاری ساخته شده اند و با دستگاه های شنود کاملا متفاوت می باشند.

اولین خصوصیت دستگاه های ضبط مکالمات تلفنی که هم توسط کاربران خانگی و هم شرکت های عظیم تجاری مورد استفاده قرار می گیرند این است که هیچ تلاشی برای کوچک کردن حجم دستگاه نشده و در مواردی که تعداد خطوط بسیار بالا است، ابعاد دستگاه بسیار بزرگ خواهد بود. در صورتی که اولین خصوصیت تجهیزات شنود، کوچک بودن و مخفی بودن آن ها است.

تفاوت بعدی اینست که دستگاه های شنود معمولا مکالمات را بصورت زنده توسط امواج رادیویی ارسال می کنند و یا در بعضی موارد آنها را در کارت های حافظه ذخیره می کنند؛ در صورتی که در تجهیزات ضبط مکالمات تلفنی، مکالمات اکثرا روی یک دستگاه کامپیوتر ذخیره می شوند و در انواع بسیار ساده ممکن است درون کارت حافظه ذخیره کنند. پس تفاوت دیگر نیاز به یک دستگاه کامپیوتر است که آنها را از دستگاه های شنود متفاوت کرده است.

پس می بینید که تجهیزات ضبط صدا و مکالمات تجاری اصلا قابلیت استفاده بعنوان دستگاه شنود را ندارند و همانند دستگاه های دوربین مدار بسته بصورت کاملا قانونی به فروش می رسند.

/ 0 نظر / 39 بازدید